Category Archives: Rodina

Není dar jako dar

Spolu s přijetím svatebního oznámení, přistupuje každý pozvaný host na menší nepsanou dohodu: Koupit užitečný, pěkně vypadající a praktický svatební dar. Navíc by ještě měl být odlišný od darů ostatních účastníků, této nepsané dohody. Začíná tak honba na věc, která by plně splňovala všechny tyto atributy, nepřivedla by Vás svou cenou k bankrotu a dala by se sehnat alespoň na našem kontinentu.

Hledání občas nemusí být zrovna nejlehčí a tak někteří svatební hosté...

Read more

Rozpočet pro svatbu

Mezi nejčastější výdaje, se kterými musí počítat každý, kdo svatbu připravuje, organizuje nebo financuje, patří položky v následujících odstavcích. Podle nich si umí každá budoucí nevěsta vypočítat předběžný svatební rozpočet, který vystihuje jakýsi cenový střed v rámci rozpočtu pro průměrnou svatbu organizovanou na Slovensku, se standardními nároky nebo požadavky.

Částky položek jsou pouze orientační, nezohledňují se při nich cenové rozdíly za zboží a služby...

Read more

Jak si najít ubytování

Ať už jste vášnivý cestovatel, který by nejraději prošel celý svět, nebo do zahraničí cestujete jen výjimečně, určitě se při cestování nevyhnete velmi důležité věci a to ubytování. Bez něj to totiž obvykle nejde, protože člověk, který cestuje do zahraničí, obvykle nejde pouze do takové vzdálenosti, z jaké by se mohl večer vrátit do své milované postele, ale cestuje podstatně dále, často stovky či tisíce kilometrů. V takovém případě to bez přenocování v nějakém...

Read more

Problémy s ubytováním

Vzhledem k vysoce konkurenčním prostředí v segmentu pronájmů rekreačních nemovitostí se některé společnosti uchylují k postupům, které nemají vždy charakter férového jednání. Těmito praktikami se snaží získat konkurenční výhodu ve formě zvýšeného zájmu klientů o jejich produkt. S překvapením je možné zjistit, že takové postupy využívají i na trhu etablované společnosti působící v profesních sdruženích, které mají zabránit používání takových postupů.

Nejčastěji...

Read more

Kočárky pro malé i velké

Očekávání nového přírůstku je velká událost pro každého člena rodiny. Je třeba se na ni dostatečně v předstihu připravit, abychom mohli poskytnout naší budoucí ratolesti co nejlepší možné podmínky pro optimální vývin a vývoj.

Jedna z věcí, bez které se určitě neobejdeme, jsou kočárky, které budeme při péči o naše dítě využívat na denním pořádku. Procházky na čerstvém vzduchu či návštěvy známých budou pro to pádným důvodem, pořídit si také ten svůj před narozením...

Read more

Kočárky Tako

Rodiče a děti vnímají svět kočárků z rozdílné perspektivy. Vaše děti se cítí dobře v pohodlném a příjemném prostředí. Pro Vás to znamená pocit bezpečí, který je velmi důležitý. Kočárky by měly splňovat požadavky dětí ale i jejich rodičů. Při hledání toho správného kočárku můžete vycházet z těchto předpokladů:

Jak často a s jakým dopravním prostředkem nejčastěji cestujete?

Velikost zavazadlového prostoru Vašeho auta, je dost zásadním kritériem při rozhodování....

Read more

Zánět močových cest v těhotenství

Zánět močových cest v těhotenstvíZánět močových cest v těhotenství – Léky, které obsahují hydrogen uhličitan sodný nebo citrát sodný, se kvůli vysokému obsahu soli nedoporučují těhotným ženám. Určitě je dobré pít hodně vody a obzvláště brusinkového džusu.

Read more

Probiotika a zdraví dětí

V posledních desetiletích na lidský a tedy i na dětský organismus ovlivňuje mnoho faktorů, které mu neprospívají. Mnoho z těchto vlivů je nových, umělých. Lidské tělo se za tisíciletí vývoje přizpůsobilo jisté stravě, určitým životním podmínkám, druhu pohybu. Jedním z faktorů, které ovlivňují zdraví dítěte je i stav tlustého střeva. Na tlusté střevo (nejen u dětí) ovlivňují tyto nové, nepřirozené vlivy:Probiotika a zdraví dětí

antibiotika
antibakteriální chemikálie – především chlor v...

Read more

Hračky na cestu autem

Hračky na cestu autem. Vozit malé dítě v autě nebývá vždy příjemným zážiHračky na cestu autemtkem. Některé děti se sice vozí rady, ale jsou i takové, které cestu autem propláčou, nechtějí sedět v autosedačce, jsou mrzuté a nervózně.

Zkusme se podívat na možnosti, jak dětem cestu autem alespoň trochu oživit.

Výrobci dětských hraček nezapomínají ani na zábavu dětí během jízdy autem. V nabídce jsou různé hračky určené právě pro tento účel, které děti během cesty zabaví a upoutají a...

Read more

Knihy pro děti

Přesto, že dnešní doba nám nabízí řadu pohádek pro mrňouse v televizi nebo na DVD, neměli bychom zapomínat ani na knihy.Knihy pro děti

Knihy jsou pro děti zdrojem nových zážitků, dítě se hodně naučí při jejich čtení (zpočátku mu čtou rodiče, později dokáže číst i samo), rozšiřuje si slovní zásobu a cvičí svou představivost. Při čtení dětských knih mohou rodiče s dětmi strávit hodnotný čas a tak vlastně utužují i ​​vzájemné vztahy.

Knihy však také třeba vybírat s rozumem....

Read more